Investiranje u škole i obrazovanje

Donacijom novčanih sredstava Vlade Republike Srpske započeto je renoviranje zgrade centralne škole „ Boško Buha“ u Štrpcima. Za potrebe utopljavanja škole izdvojeno je 80 000,00 KM u okviru investicionih ulaganja i 50 000,00 KM kao poklon iz kancelarije predsjednice Republike Srpske.

krov

Dobijena sredstva namijenjena su za rekonstrukciju krova i zamjenu stolarije na zgradi, koje su procijenjene kao prioritet za rad. Objekat je izgrađen sedamdestih godina i od tada nije renoviran.

Tokom mjeseca oktobra počela je rekonstrukcija krova škole(izvođač ,,BK gradnja“, Zenica a investitor opština Rudo). Radovi završeni u predviđenom roku.

U toku su radovi zamjene stolarije u školi, koji su počeli u ponedjeljak, 5. decembra 2022.godine. Investira opština Rudo, izvodi radove firma ,,Mega-roll“ Gračanica.  Svi novi prozori i vrata su dovezeni u dvorište škole.

prozori

Po riječima direktorice, treća faza kompletnog utopljavanja bi bila postavljanje termoizolacione fasade. Ovim bi radovi na utopljavanju objekta bili potpuni, što bi znatno smanjilo troškove za nabavku ogrjeva i učinilo da se vaspitno-obrazovni proces odvija u optimalnim uslovima.

Radovi se intezivno odvijaju, a izvođači istih smatraju da će biti završeni tokom naredne sedmice.

prozorii