Studentske stipendije za 119 studenata

Opština Rudo je u akademskoj 2022/2023 godini dodijelila studentske stipendije za svih  119 studenta koji su konkurisali na javni konkurs za dodjelu  studentskih stipendija i koji su ispunili sve uslove propisane Odlukom o dodjeli studentskih stipendija. Iz budžeta opštine  Rudo u 2023.godini biće isplaćeno  119 000 KM    na  ime studentsksih stipendija.

Odlukom o izmjenama i dopunama Odluke o dodjeli studentskih stipendija iz sredstava budžeta opštine Rudo („ Službeni glasnik opštine Rudo“ broj 11/21)  pojedinačni iznosi studentskih stipendija uvećani su za 10%.

Studentske stipendije dodjeljuju se studentima  u deset mjesečnih rata u toku tekuće školske godine, za period studiranja januar-oktobar, a isplata stipendija počeće početkom  mjeseca marta.

U toku je potpisivanje ugovora za dodjelu studentskih stipendija.