Skupština opštine Rudo usvojila odluku o otvaranju vrtića sa osmočasovnim radnim vremenom

Odbornici SO Rudo na 23. redovnoj sjednici izglasali su odluku o otvaranju vrtića sa punim radnim vremenom koji će funkcionisati u okviru Centra za socijalni rad.

Direktor JU Centar za socijalni rad Ljupko Mitrović rekao je da već postoji interesovanje roditelja da vrtić radi na principu osmočasovnog radnog vremena.

„Centar je već anketirao roditelje čija su djeca uzrasta između 3 i 6 godina, a sada je i Skupština formalno usvojila odluku o punom radnom vremenu vrtića“, izjavio je Mitrović i dodao da će Centar u narednom periodu objaviti konkurs za upis djece.

Mitrović je kazao da će u okviru vrtića biti obezbjeđena ishrana i spavanje, a da će cijena usluga iznositi u zavisnosti od statusa domaćinstva.
Načelnik opštine Rudo Dragoljub Bogdanović rekao je da lokalna zajednica uzima u obzir realne potrebe zajednice, interes djece i njihovo zdravo, bezbjedno i sadržajno odrastanje.
Zamjenik načelnika opštine Rudo Jovica Vidaković izjavio je da Opština Rudo uvijek stoji iza dobrih ideja, a naročito ovakvih koje su od velikog značaja za građane opštine Rudo i njene najmlađe stanovnike.
Odbornici lokalne skupštine raspravljali su o 24 tačke dnevnog reda.