8-ми март уз пјесму, цвијеће и народне игре

Традиционалну манифестацију посвећену Осмом марту, отвориле су руђанске пјесникиње и пјесници, који су говорили своју љубавну поезију. Учествовали су: Милана Ступић, Дејана Папоњак, Тамара Илић, Бојан Бијелић, Радомир Рашо Јагодић, Драган Папоњак иПредраг Остојић.

pjesnici osmi mart

На такмичењу за најбољи литерарни рад, посвећен Осмом марту, у организацији Савјета младих Рудо, прво мјесто освојила је Анђела Ристовић,ученица ОШ Рудо, другу награду Јована Ћуповић а трећу Марица Бојанић, ученице ОШ „Бошко Буха„ Штрпци.

Скечеве у извођењу ученика ОШ.“Бошко Буха“, „Један обичан и један необичан дан своје маме“ и „Пијан возач“, извела је, уз велики аплауз, драмска секција ове школе а рецитал из „Градинара“ Рабин – дранат Тагоре, ученица Наталија Видаковић.

КУД „Просвјета“ Рудо, извео је народне игре из Војводине и „Нишаву“ из Понишавља.

Организатори манифестације су: ЦКПД „Просвјета“ Рудо, Средњошколски центар Рудо, ОШ „Бошко Буха“ Штрпци, Савјет младих Рудо,СКПД „Просвета“ о. о. Рудо и Телевизија Рудо

osmi mart-prdstava