Održana prva radionica u okviru projekta „Život na granici – Bez granice“

Juče je održana prva, od četiri radionice, koje se održavaju u Priboju, u sklopu projekta „Život na granici – Bez granice“ koji sprovode Savjet mladih Rudo i Kancelarija za Mlade Priboj.

Na radionici je učestvovalo ukupno 20 mladih, 10 iz Rudog i 10 iz Priboja. Na prvom dijelu radionice učesnici su, kroz igre i razgovor, upoznavali jedni druge, dok je drugi dio radionice bio rezervisan za igru „Potraga za blagom“. U ovoj igri učesnici su uz dobijene mape grada, imali zadatak da pronađu označena mjesta na mapi, „pokupe“ sakrivenu poruku, i na taj način obiđu i upoznaju značajna mjesta u Priboju.

13938034_1236362683077928_7852165644680962676_o (1)

Finalna stanica potrage bila je Zavičajni muzej, gde je kustos muzeja upriličio obilazak stalnih postavki kako bi se posjetioci  upoznali sa istorijom grada.

Prema riječima Marije Stikić, predsjednice Savjeta mladih Rudo, ovo je prva faza projekta koja se izvodi u Priboju. Kroz projekat su predviđene i aktivnosti koje će se sprovoditi u Rudom, a završnica projekta biće mural prijateljstva koji će mladi naslikati na zgradi SŠC Rudo.

Projekat se sprovodi uz finansijsku podršku SHL fondacije i opština Priboj i Rudo.