Одржана прва радионица у оквиру пројекта „Живот на граници – Без границе“

Јуче је одржана прва, од четири радионице, које се одржавају у Прибоју, у склопу пројекта „Живот на граници – Без границе“ који спроводе Савјет младих Рудо и Канцеларија за Младе Прибој.

На радионици је учествовало укупно 20 младих, 10 из Рудог и 10 из Прибоја. На првом дијелу радионице учесници су, кроз игре и разговор, упознавали једни друге, док је други дио радионице био резервисан за игру „Потрага за благом“. У овој игри учесници су уз добијене мапе града, имали задатак да пронађу означена мјеста на мапи, „покупе“ сакривену поруку, и на тај начин обиђу и упознају значајна мјеста у Прибоју.

13938034_1236362683077928_7852165644680962676_o (1)

Финална станица потраге била је Завичајни музеј, где је кустос музеја уприличио обилазак сталних поставки како би се посјетиоци  упознали са историјом града.

Према ријечима Марије Стикић, предсједнице Савјета младих Рудо, ово је прва фаза пројекта која се изводи у Прибоју. Кроз пројекат су предвиђене и активности које ће се спроводити у Рудом, а завршница пројекта биће мурал пријатељства који ће млади насликати на згради СШЦ Рудо.

Пројекат се спроводи уз финансијску подршку СХЛ фондације и општина Прибој и Рудо.