Potpisani ugovori sa 15 proizvođača mlijeka o nabavci steonih junica

U Rudom su utorak 23.06.2020. potpisani ugovori sa 15 poljoprivrednih proizvođača mlijeka sa područja opštine Rudo i mljekare “Pađeni” o sufinansiranju nabavke steonih junica, dok se isporuka grla očekuje  do kraja ove godine.

Ugovori su potpisani u okviru pilot projekta „Podrška malim proizvođačima mlijeka u Republici Srpskoj“, koji imaju do sedam grla.

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske učestvovaće u finansiranju sa 40 odsto sredstava, odnosno 50 odsto, ako je korisnik žena ili je poljoprivredni proizvođač mlađi od 35 godina, 10 odsto u finansiranju učestvuju lokalne zajednice, 20 odsto sredstava poljoprivrednici će platiti direktno mljekari, a 20 odsto kroz isporučeno mlijeko.

U ovaj projekat uključeno šest opština Sarajevsko-romanijske regije – Pale, Sokolac, Han Pijesak, Rogatica, Rudo i Višegrad, te će biti potpisani ugovori za 100 proizvođača sa ove regije.

Poljoljoprivrednici su zadovoljni saradnjom sa ovom mljekarom, jer imaju siguran otkup mlijeka i redovnu isplatu, zbog čega su se opredijelili za ovaj vid nabavke steonih junica.