Обавјештење бирачима

Обавјештавају се бирачи са подручја општине Рудо, који су уписани на бирачки списак за гласање на редовном бирачком мјесту, а који су позитивни на ЦОВИД 19 или или им је актом надлежног органа одређена обавезна изолација да могу, на споствени захтјев, биту уврштени у списак за гласање у својим домовима путем посебног мобилног ЦОВИД тима.

Да би био уврштен на наведени списак бирач је дужан најкасније у року од 72 часа прије дана избора лично (путем е-маила, факс апарата или телефонских апиликација оспособљених за пријем докумената) или путем другог лица, доставити Општинској изборној комисији, захтјев за гласање путем ковертираног гласачког листића, у слободној форми, односно медицински налаз који потврђује да је позитиван на ЦОВИД 19 или акт надлежног органа којим му је одређена обавезна изолација.

Бирач коме је дијагностификовано обољење ЦОВИД 19 након истека рока од 72 часа прије избора, или на сам дан избора захтјев за гласање је дужан доставити најкасније на сам дан избора, до 9,00 часова.

Захтјеве, односно потребну документацију бирачи могу доставити на:

Факс број:058/711-242

e-mail: skupstina@opstinarudo.com

апликација вибер на телефоне:

+38164/399-4414

065/605-671