У РУДОМ ОДРЖАНЕ ПЕТРОВДАНСКЕ СВЕЧАНОСТИ

У Рудом су од 10.-12. јула 2021. године уз поштовања прописаних епидемиолошких мјера одржане Петровданске свечаности. Овогодишње Петровданске свечаности отворене су у суботу 10. јула 2021. године изложбом слика Вишеградске колоније.

DSC_4120 (002)

Током три дана, колико су трајале свечаности публика је имала прилику да присуствује промоцијама књига „Врата од сунца“ проф. Драгана М. Папоњка, „Дивљи анђели“ Радомира Јагодића, као и промоцији романа проф. Јоване Лазовић.

У недељу 11. јула одржан је концерт фолклора на Тргу слободе у Рудом, на којем су се поред домаћина КУД-а „Просвјета“ из Рудог представили и дугогодишња пријатељска друштва КУД „Стеван Книћанин“ из Кнића и КУД „Завичај“ из Лазарева.

DSC_4244 (002)

Удружење жена „Ева“ организовало је избор за најљепши славски колач, а вриједним учесницама су додијељене награде.  У оквиру Петровданских свечаности одржане су и спортска такмичења у три спортске дисциплине.

214532292_183713610390539_5809804606678694326_n

У суботу 10.07. одржан је турнир у одбојци и у одбојци на плажи у женској и мушкој категорији. У недјељу 11.07. одржан је турнир у шаху а у понедјељак 12.07. турнир у фудбалу. Петровданске свечаности крунисане су свечаном сједницом Скупштине општине Рудо која је одржана 12. јула на Дан општинске славе „Петровдан“.    Ове године Петровдан је прослављен у присуству гостију из Републике Србије, Црне Горе и Републике Српске.

DSC_4185 (002)

Све госте који су дошли да обиљежимо овај значајан датум испред домаћина поздравио је и пожелио им добродошлицу господин Добрисав Милинковић предсједник СО Рудо. Госте је поздравио и гдин Драгољуб Богдановић, Начелник општине Рудо, који је том приликом пристуне упознао са досадашњим радом општине Рудо као и са плановима. Своје излагање је завршио са поруком да ће наставити радити пуном паром да се започети пројекти реализују до краја, уз подршку сарадника, партнера и свих који имају вољу да унаприједе живот у општини Рудо и да створе услове за останак младих.

Након сједнице, услиједио је културни програм свечане академије на којем су учествовали Музички састав „Катера“ из Источног Сарајева и фрулаш Драшко Спасојевић.