Вихра представила резултате четворогодишњег рада

ПСО “ Вихра“ обиљежила је свој четврти рођендан. Том приликом организована је презентација гдје су чланови ПСО „Вихре“ изложили присутнима резултате досадашњих пројеката

viihra

Иако млада организација, урадили су много на уређењу планинарских стаза, представљању туристичких потенцијала града и развијању еколошке свијести грађана. Иза себе, они имају близу 40 километара означених планинарских стаза, уређена излетишта и видиковце. Уједно, раде на ојачавању капацитета својих чланова, кроз разне обуке и тренинге. Организација тренутно има сертификованог планинарског водича треће категорије, сертификованог маркацисту за планарске стазе и два члана која су у процесу обуке за ГСС при Планинарском савезу РС.

vihra

У оквиру организације постоје бициклистичка, спелеолошко-алпинистичка и планинарска секција, као и секција за оријентиринг.

Од 2021. године, у склопу спелеолошке секције, основана је и спелеоспасилачка станица у Рудом.

Презентацији су присуствовали и чланови ПСД „Столац“ из Вишеграда, чланови Спелеошког друштва УрсусСпелаеус из Фоче и представници Општине Рудо.