Саопштење начелника

Поводом  текста и прилога под називом:“ Рудо: Власт није брига за лица са инвалидитетом“ који je  објавила БН телевизија дана 12.06.2023.године о  24-годишњем Мију Сташевићу лицу са инвалидитетом из Бијелог Брда, општина Рудо и проблему асфалтирања пута до породичне куће породице Сташевић, у циљу објективног информисања јавности, демантујемо изнесене наводе као нетачне из сљедећих разлога:

Општина Рудо из расположивих средстава предвиђених за финансирање пројеката капиталних инвестиција асфалтирала је 100 метара пута према породичној кући Сташевића и у наредном периоду  наставиће   асфалтирање ове дионице, имајући у виду да се ради о лицу са инвалидитетом.Усљед елементарне непогоде која је погодила ово подручје дана 07.06.2023.године водена бујица оштетила је ову дионицу- дио макадамског пута, што тренутно отежава ситуацију, али ће  у наредним данима бити санирана оштећења и бити извршено насипање пута.

Сматрамо да је од стране  БН телевизије крајње некоректно, непрофесионално  и субјективно радити овакве прилоге а не информисати се код представника општинске власти о предузетим радњама на рјешавању проблема пута ове породице, чиме се стиче утисак да у јавности представљају одређене политичке опције стварајући „погрешну слику“  о дгугима, иако је у досадашњем периоду сарадња локалне власти и БН телевизије била  коректна.

Чињеница је да поједини одборници опозиције  у општини Рудо  настоје искористити овакве примјере (инвалидитет младих особа) у политичке сврхе давањем популистичких изјава у циљу придобијања гласова на изборима, конкретно господин Илија Арсић који је у протеклих 12 година одборник у Скупштини општине Рудо а  8   година је био члан скупштинске већине у мандатима прошле власти 2012-2020 .године  и исти ништа није предузео како би се асфалтирао и метар пута према кући ове породице, становника села у ком живи и одборник  Арсић.

Општинска управа посебно води рачуна  према лицима са инвалидитетом (нарочито младим особама) и дјеци члановима погинулих бораца кроз програме стамбеног збрињавања, волонтирања, запошљавања и слично гдје је у протеклој години било запослено више особа из ових категорија и стамбено збринута самохрана мајка као лице за инвалидитетом.

У конкретном случају у сарадњи са УНДП-ом у   Босни и Херцеговини и расписаним конкурсом,  прије два мјесеца локална управа је предложила управо Мија Сташевића за волонтера у Општинској управи на период од 12 мјесеци.Сматрам да је ово прави примјер како се помаже особама са инвалидитетом, а не политиканство и популизам појединих одборника .

НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ

Драгољуб Богдановић