Пријем за приправнике

Јуче је код Начелника организован пријем за приправнике који су протеклу годину били ангажовани преко програма Завода за запошљавање Републике Српске.

Прије годину дана 13 младих приправника, различитих образовних профила, високе стручне спреме, потписало је  уговоре о обављању приправничког стажа са општином Рудо, након чега су били распоређени у различитим институцијама како би стицали приправнички стаж и искуство.

Током пријема они су исказали задовољство што им се указала шанса да одраде приправнички, који је услов за посао.

Приправници су ангажовани у склопу пројекта Завода за запошљавање РС, који је дијелом суфинансиран и од стране општине, која ће за ове приправнике сносисти и трошкове полагања стручног испита.

Младим приправницима ће ово искуство бити корисно у даљем тражењу посла.