Свим првачићима по 100 км

Дана 01.09.2023.године Начелник општине Рудо Драгољуб Богдановић посјетио је основне школе на подручју општине Рудо и у име општине Рудо свим првачићима уручио новчани износ од по 100 КМ као и скромне поклоне у школском прибору , као знак пажње и вид помоћи за припрему за школу.

Начелник општине Рудо свим ученицима основних и средње школе са подручја општине Рудо као и наставном особљу честитао је успјешан почетак нове школске године.

prvacici

У школској 2023/ 2024 години за 119 ученика основних школа са подручја општине Рудо обезбјеђени су бесплатни уџбеници за шта је из буџета општине Рудо издвојено 25.500 КМ.

Из буџета општине Рудо издвајају се значајна средства за помоћ ученицима и студентима у виду суфинансирања превоза ученика, студентских стипендија, набавке уџбеника, награда успјешним студентима и ученицима генерације, помоћи првачићима, помоћи за организовање матурских вечери и ескурзија и друго.

За ове намјене из буџета општине Рудо у 2023.години издвојено је преко 230 000 конвертибилних марака.