„Одузми гас а не живот“

Министарство саобраћаја и веза, Министарство унутрашњих послова, Агенција за безбједност саобраћаја  и Ауто-мото савез Републике Српске, у периоду од 22. 07. 2014 –  22. 08. 2014. године, проводе превентивну кампању под називом “ ОДУЗМИ ГАС А НЕ ЖИВОТ“.

Циљ провођења ове кампање је повећање нивоа безбједности саобраћаја  на путевима Републике Српске. Кампањом се жели утицати на промјену ставова о важности ограничења брзине и смањења броја саобраћајних незгода. Имајући у виду  да је, у  највећем  броју  саобраћајних удеса неприлагођена брзина кретања узрок страдања учесника у саобраћају и  да је, у првих шест мјесеци ове године, у 52, 94% случајева непрописна брзина довела до удеса са смртним последицама, ову кампању треба најозбиљније схватити.

Ово је позив свим учесницима у саобраћају да се прикључе наведеној кампањи и допринесу смањењу броја настрадалих.