Руђански спортисти на 51. МОСИ

mosi 1

Тридесет пет спортиста из Рудог, данас ће отпутовати на 51. Међуопштинске омладинске спортске игре (МОСИ), које се ове године одржавају у Новом Пазару. Општина Рудо представиће се у четири спортске дисциплине – мали и велики фудбал, одбојка и риболов. За наше спортисте и чланове стручног тима обезбјеђен је смјештај тако да ће,од 06 – 10. августа, боравити у Новом Пазару.

Са жељама да их срећа прати на путу и на спортским теренима, у име локалне власти, спортисте је испратио начелник Одјељења за општу управу и друштвене дјелатности, Драган Јовановић.

На овим МОСИ, учествују спортисти из 29 градова, са тромеђе Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине. Близу 2000 спортиста одмјериће своје снаге у разним спортским дисциплинама.

Спортска догађања прате бројни културни догађаји а најважнији је 10-ти јубиларни музички фестивал “Стари град“. Програм фестивала одржава се сваке вечери, од 21, 00 – 24, 00 часа, наступом бројних музичких група. Биће отворена и изложба „Музеја спорта“, гдје ће се моћи видјети најоригиналније медаље од 1896. год. (Атина), фотографије, медаље и признања спортиста.

Програм свечаног отварања 51. МОСИ:

16, 30 – долазак екипа

17, 00 – свечани дефиле учесника