Podjela sadnica maline u okviru projekta „Limska dolina u crvenom zlatu“

U sklopu projekta „Limska dolina u crvenom zlatu“ započela je podjela 35.700 sadnica maline za 30 korisnika.

Sadnice se prevashodo dijele korisnicima čiji će zasadi maline biti potopljeni izgradnjom hidrocentrale Mrsovo kako bi se održao nivo i kontinuitet proizvodnje jagodastog voća, naglasila je Gordana Čolić, član tima za implementaciju projekta.

Opština je u decembru 2014. godine potpisala ugovor sa Investiciono-razvojnom bankom Republike Srpske (IRBRS) o dodjeli bespovratnih sredstava u sklopu Finansijskog mehanizma za finansiranje projekata integrisanog i održivog lokalnog razvoja u Republici Srpskoj.

Ukupna vrijednost projekta je 69. 986, 24 KM. Sredstva u okviru Finansijskog mehanizma u iznosu 55. 988, 99 KM obezbijedila je Vlada Švajcarske, putem UNDP, i Vlada Republike Srpske, putem Ministarstva finansija Republike Srpske a opština Rudo učestvuje sa 13. 997, 25 KM.