Berba i otkup maline u Rudom

I pored tropskih vrućina, berba maline i njen otkup traju bez prekida, na području opštine Rudo.

Proizvođači kažu da je malina dobro rodila, da je dobrog kvaliteta a da su količine veće u odnosu na prošlu godinu.

Otkup maline na prostoru opštine Rudo vrše: hladnjača PZ „Uvac-Rudo“ i hladnjača „Boletus RS “ d.o.o. Foča.

Hladnjača PZ „Uvac-Rudo“ do sada je otkupila preko 190 tona maline. Prema riječima Nenada Ljubojevića, direktora PZ „Uvac-Rudo“ ovogodišnji rod maline boljeg je kvalita i za 50 tona veći u odnosu na rod iz prošle godine, naglašavajući da otkup još uvijek traje.

Hladnjača „Boletus RS“ d. o. o. Foča, otkupna stanica Rudo od svojih standardnih malinara do sada je otkupila 48 tona maline. Prema riječima Zorice Dolaš, kvalitet maline je zadovoljavajući a procjenjuje da će berba trajati još 7-10 dana.