Svečanost povodom otvaranja renovirane škole u Mioču

Svečanost povodom otvaranja renovirane Područne škole Mioče, koja se nalazi u sastavu OŠ “Boško Buha” kod Rudog, održana je u četvrtak.

Svečanosti su prisustvovali zamjenik šefa Misije Japana u Bosni i Hercegovini Kazumasa Miyazaki, Načelnik opštine Rudo Rato Rajak i direktorka Osnovne škole „Boško Buha“ Slavka Bošković.

Za područnu školu “Mioče”, koja djeluje u sastavu OŠ “Boško Buha” u Rudom, Vlada Japana donirala je oko 180.000 KM za obnovu spoljne fasade, krova, podova, sanitarnih čvorova, kao i ugradnju stolarije i nabavku školskog namještaja.

Mijazaki je naveo da su obnovom školskog objekta stvoreni bolji uslovi za rad učenika, te dodao da je obrazovanje jedna od prioritetnih oblasti kojima Vlada Japana pridaje veliki značaj u BiH.

Načelnik opštine Rudo, Rato Rajak rekao je Srni da je donacija Vlade Japana veoma značajna za ovu lokalnu zajednicu, jer je u toku obnova svih područnih škola.

On je naveo da u Područnu školu u Mioču skoro pola vijeka nije ništa uloženo, te da ova pomoć posebno znači učenicima i nastavnicima.

Direktor Osnovne škole „Boško Buha“ Slavka Bošković rekla je Srni da su rekonstrukcijom ostvareni mnogo povoljniji uslovi za rad i boravak učenika i zaposlenih u školi.

„Radovi su počeli u julu 2014. godine i odvijali su se u dvije faze“, rekla je Boškovićeva i dodala da Područnu školu Mioče kod Rudog pohađa 70 učenika.

Projekat je realizovan u okviru Grant programa Vlade Japana za temeljne projekte (GAGP).