Свечаност поводом отварања реновиране школе у Миочу

Свечаност поводом отварања реновиране Подручне школе Миоче, која се налази у саставу ОШ “Бошко Буха” код Рудог, одржана је у четвртак.

Свечаности су присуствовали замјеник шефа Мисије Јапана у Босни и Херцеговини Казумаса Миyазаки, Начелник општине Рудо Рато Рајак и директорка Основне школе „Бошко Буха“ Славка Бошковић.

За подручну школу “Миоче”, која дјелује у саставу ОШ “Бошко Буха” у Рудом, Влада Јапана донирала је око 180.000 КМ за обнову спољне фасаде, крова, подова, санитарних чворова, као и уградњу столарије и набавку школског намјештаја.

Мијазаки је навео да су обновом школског објекта створени бољи услови за рад ученика, те додао да је образовање једна од приоритетних области којима Влада Јапана придаје велики значај у БиХ.

Начелник општине Рудо, Рато Рајак рекао је Срни да је донација Владе Јапана веома значајна за ову локалну заједницу, јер је у току обнова свих подручних школа.

Он је навео да у Подручну школу у Миочу скоро пола вијека није ништа уложено, те да ова помоћ посебно значи ученицима и наставницима.

Директор Основне школе „Бошко Буха“ Славка Бошковић рекла је Срни да су реконструкцијом остварени много повољнији услови за рад и боравак ученика и запослених у школи.

„Радови су почели у јулу 2014. године и одвијали су се у двије фазе“, рекла је Бошковићева и додала да Подручну школу Миоче код Рудог похађа 70 ученика.

Пројекат је реализован у оквиру Грант програма Владе Јапана за темељне пројекте (ГАГП).