ŠEF MISIJE OSCE-A OTVORIO SAJAM DOMAĆIH PROIZVODA

Sajam domaćih proizvoda, koji je okupio više od 130 izlagača iz BiH, Srbije i Crne Gore, svečano je otvoren u petak 10. marta na Trgu slobode u Rudom u prisustvu brojnih gostiju.

U sklopu kulturno-umjetničkog programa sajma, na otvaranju nastupili su ženska etno-grupa i folklorno društvo JU CKPD “Prosvjeta” iz Rudog.

DSC_5714

Sajam je otvorio šef Misije OSCE-a u BiH Džonatan Mur koji je tom prilikom rekao da mu je izuzetna čast što je u Rudom, te izrazio zadovoljstvo što je Sajam okupio goste iz regiona.

DSC_5707

Na otvaranju prisutnima se obratio načelnik opštine Rudo Rato Rajak, koji je rekao je da je cilj Sajma da se promovišu preduzetnici, domaća radinost, zanati i sve što posebno odlikuje regiju na tromeđi između Srbije, Crne Gore i BiH. “Cilj nam je da podstaknemo međuopštinsku i međudržavnu saradnju, da podstaknemo razmjenu snaga i iskustava koji će biti svima od koristi i da promovišemo čovjekoljublje, prijateljstvo i druženje”.

DSC_5711

Prisutnima se obratila i predstavnica Radne grupe za regionalni i ruralni razvoj SVG Danica Nešević, koja je istakla  da je ovo već druga godina da ova organizacija podržava Sajam u okviru projekta koji finansira EU.

“Značaj sajma je što je regionalnog prekograničnog karaktera i zato što promoviše tradicionalne vrijednosti”, dodala je Neševićeva.
Direktor Javne ustanove za turizam i sport Vladimir Bradonjić, ustanove koja je koordinirala aktivnostima na pripremi sajma, istakao je da je izuzetno zadovoljan posjećenošću Sajma, te da je manifestacija veoma značajna za opštinu jer je međunarodnog karaktera.

Pored prodajno-izložbenog dijela na kojem se  promovišu domaći proizvodi, ovogodišnji sajam donosi novine u odnosu na prethodna dva a to su takmičenje demo-bendova, takmičenje u spremanju riblje čorbe i predstava.

Sajam je važan i iz razloga što cijela lokalna zajednica učestvuje u organizaciji, a posebno mladi volonteri.