Бесплатан превоз на релацији Милановићи-Рудо-Мрсово-Рудо

Скупштина општине Рудо је на сједници одржаној дана 04.02.2021. године, усвојила Одлуку о субвенционисању превоза којом  се суфинансирају трошкови саобраћања аутобуских линија Рудо – Фоча   и Милановићи – Рудо – Мрсово – Рудо.

Субвенционисање превоза подразумјева обавезу превозника да на линији Рудо – Фоча саобраћа минимално три пута седмично, понедељак, сриједа и петак, а на линији Милановићи – Рудо – Мрсово – Рудо да саобраћа пет пута седмично, сваки радни дан.

Линија Рудо – Фоча  и линија Милановићи – Рудо – Мрсово – Рудо су временски синхронизоване.

Услов за коришћење овог суфинансирања је да превозник омогући запосленима у Општинској управи,  у установама, предузећима и слично  који се већим дијелом финансирају из буџета општине Рудо и осталим грађанима општине Рудо бесплатан превоз на линији Милановићи – Рудо – Мрсово – Рудо и назад.

Линија Рудо – Фоча је комерцијална и сви грађани плаћају карте према важећем цјеновнику.

У наредном периоду ће се сагледати могућности увођења одређених бенефиција  на линији Рудо – Фоча, као и увођења неке додатне линије на локалу.

Почетак примјене наведене Одлуке је понедељак 15.02.2021. године.