Besplatne obuke za mlade u sklopu ReLOaD na Zapadnom Balkanu

Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu kojeg finansira Evropska unija (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) poziva mlade osobe na besplatni program neformalnog obrazovanja iz oblasti „Oglašavanje, Marketing i Mediji“.

PRAVO UČEŠĆA

Učešće u obukama mogu ostvariti mlade osobe uzrasta od 18 do 35 godina, a koji imaju sljedeći status:

Nezaposlane mlade osobe (dokaz: potvrda sa evidencija Zavoda / Uvjerenje porezne uprave o doprinosima)

• Studenti/ice završnih godina prvog i drugog ciklusa studija (dokaz: potvrda o studiranju)
  • Zaposlene mlade osobe (uz uslov za redovno prisustvo na obukama/
  • Prebivalište na području jedne od 13 partnerskih gradova/općina/opština ReLOaD2 projekta: Bihać, Centar Sarajevo, Gacko, Goražde, Grad Istočno Sarajevo, Gradiška, Mostar, Novo Sarajevo, Prijedor, Prozor-Rama, Rudo, Ugljevik i Vitez (potvrda o prebivalištu)

Obuke iz oblasti Oglašavanje, Marketing i Mediji

Učesnici/ice obuke će putem napredne i dinamične obuke imati priliku da upoznaju svijet digitalnog marketinga i oglašavanja. Ovaj sveobuhvatni program osmišljen je kako bi opremio mlade ljude modernim marketinškim vještinama. Kroz obuku učesnici/ce će steći znanja o kreiranju marketinških strategija, digitalnom marketingu, društvenim mrežama, SWOT analizi, promociji i sl.

Obuka je namjenjena mladima koji žele da promjene svoju karijeru, prošire već postojeće znanje ili nauče nešto potpuno novo.

Trajanje obuke: šest mjeseci (27. novembar 2023 – 26. maj 2024. godine)

Format izvođenja obuke: online ili u učionici u Sarajevu

Planirani broj učesnika za online format izvođenja obuke: 25 mladih osoba

Planirani broj učesnika za izvođenje obuka uživo: 25 mladih osoba

VAŽNA NAPOMENA:

U slučaju većeg broja prijava od predviđenog broja učesnika, ReLOaD2 projekat zadržava pravo da obavi dodatni intervju sa prijavljenim kandidatima.

Prednost prilikom izbora učesnika/ca imaju nezaposlene mlade osobe koje se vode na evidenciji službi/zavoda za zapošljavanje a nakon toga studenti/ce i zaposlene mlade osobe.

Prednost u svakoj od kategorija će imati osobe sa invaliditetom.

NAČIN PRIJAVE:

Polaznici/ce se prijavljuju putem ONLINE FORMATA

Pored obaveze popunjavanja linka, neophodno je priložiti sljedeće dokumente:

• Potvrda o evidenciji koju izdaje Zavod / Služba za nezaposlene (za nezaposlene osobe)
  • Potvrda o studiranju (za studente)
  • Potvrda o prebivalištu (CIPS) za sve koji se prijavljuju

Ovaj poziv ostaje otvoren najkasnije do 10. novembra 2023. do 15:00.

Nakon što se provede konkursna procedura (koja može uključivati intervju), primljeni kandidati/kinje će dobiti obavještenje putem email-a.

Za sva dodatna pitanja pošaljite email na registry.ba@undp.org sa naznakom – Besplatne certificirane obuke ReLoaD2 projekat.