Регионална конференција о индексу инклузивности у Рудом

У Рудом, дана 20. 11. 2014. године, у хотелу „Comsar“ Рудо, одржана је Регионална конференција о индексу инклузивности – Размјена добрих пракси. Скупу су присуствовали представници: Чајнича, Горажда, Пала, Фоче, Витковића, Иловаче, Вишеграда, Рогатице и Рудог.

Циљ конференције су, по први пут, бољи развојни планови школа, уз партиципирање свих који одлучују, боља сарадња школа са родитељима и заједнички план активности.

По ријечима г – ђе Наташе Тодоровић – Барбарез, модератора и водитеља обуке Индекса инклузивности за Републику Српску, након 2009.године и послије 120 упитника и анкета, по први пут су донесени развојни планови школа са заједничким циљем и приоритетима. Ову конференцију омогућила је Општина Рудо, уз партнерску подршку OSCЕ-а.

Учеснике скупа је поздравио Начелник општине Рудо г – Рато Рајак.

inkluzivnost02