Гдје је чија улога у превенцији корупције

IMG_1596

У уторак, 16. јуна у хотелу Комсар (Comsar) у организацији Центра за одговорну демократију ЦОД Луна одржан је округли сто на тему „Гдје је чија улога у превенцији корупције“.

Током догађаја учесницима округлог стола представљене су активности које ЦОД Луна проводи у области превенције корупције и то: Мониторинг случајева корупције у оквиру мреже ACCOUNT, Рад на подршци градовима Горажду, Требињу и Бијељини у изради акционих планова за борбу против корупције на локалном нивоу и рад на законском оквиру, тачније на Закону о заштити лица која пријављују корупцију у институцијама БиХ.

Изабраним представницима Скупштине Рудо, запосленима у јавним институцијама, представницима НВОа и грађанима који су узели учешће на овом догађају представила се и Вишња Мариловић. Она је као гост округлог стола представила на који начин је постала узбуњивачица те са којим посљедицама се суочавала након што је пријавила корупцију у Центру Скендерија.

Кроз своје излагање она се осврнула и на улогу грађана, полиције, тужилаштва у превенцији корупције.

IMG_1595