Руђански спортисти на 52. МОСИ

mosi1

Двадесет шест спортиста из Рудог, јуче је отпутовало на 52. међуопштинске омладинске спортске игре (МОСИ), које се ове године одржавају у Пожеги. Ове године општина Рудо представиће се у двије спортске дисциплине – мали фудбал и одбојка.

У име локалне власти, спортисте су испратили Замјеник начелника општине Видаковић Митар и начелник Одјељења за општу управу и друштвене дјелатности Драган Јовановић.

Према ријечима Зденке Брадоњић из ЈУ за туризам и спорт Рудо, наши спортисти су добро прошли у путу, имају добар смјештај и већ су успјели забиљежити прву побједу. Руђански фудбалери резултатом 2: 1 побједили су екипу Рогатице.

На  МОСИ, учествују спортисти из 29 градова, са тромеђе Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине. Близу 2000 спортиста одмјериће своје снаге у разним спортским дисциплинама.

mosi