Обиљежен дан Борачке организације РС Трифундан

trifundan 1

У Рудом је обиљежен Tрифундан – Дан бораца и Дан Борачке организације Републике Српске.

Паљењем свијећа и служењем парастоса погинулим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске, празник je обиљежен у Бијелoм Брду, Штрцима, Увцу и Мокронозима.

Данас је празник обиљежен у Мрсову и у Рудом.

Обиљежавање је почело 11 и 30 часова, служењем парастоса погинулим борцима од стране свештенства Црквене општине Рудо.

trifundan

Представници Борачке организације и представници Општине Рудо положили су цвијеће на централно спомен обиљежје.

Присутним грађанима обратили су се свештеници и представници борачке организације.

Том приликом је истакнут значај обиљежавања овог датума, када се подсјећамо на оне који су своје животе дали за Републику Српску.

Обиљежавању Трифундана присуствовали су представници Борачке организације Рудо , представници општинске управе Рудо, чланови породица погинулих бораца, ратни војни инвалиди, демобилисани борци Одбрамбено-отаџбинског рата РС као и остали грађани општине.