Влада Републике Српске општини Рудо одобрила средства у износу од 50. 000 КМ

Влада Републике Српске на сједници одржаној дана 06.07.2023.године донијела је рјешење о одобравању средстава општини Рудо у износу од 50. 000 КМ у циљу финансијске подршке за санацију  мостова који су уништени у поплавама које су задесиле општину Рудо у јануару мјесецу ове године.

Наиме, ради се о средствима потребним за санацију моста у Мјесној заједници Мрсово на ријеци Лим и моста на ријеци Радојни у  Мјесној заједници Стргачина.

Општина Рудо је из средстава капиталних инвестиција за 2023.годину за  санацију ових мостова издвојила 65 000 КМ.

Ова помоћ Владе Републике Српске је од изузетног значаја за општину Рудо и становништво мјесних заједница Мрсово и Стргачина јер ће санацијом мостова бити поново успостављена нормална  комуникација становништва ових мјесних заједница са центром општине Рудо и сусједним општинама.