Помен погинулим српским ратницима у Јабланици

Поводом 109 година послије битке на Бијелој глави (Цигла) у Јабланици и девет година од подизања споменика представници општина Чајетина,Вишеград,Ужице,Пљевља и Рудо дали су помен погинулим српским ратницима и положили цвијеће,учесницима ове величанствене битке у 1914 години,у борби против Аустроугарске  Монархије у великом,Првом свијетском рату. Испред општине Рудо сабору је присуствовао Драгољуб Богдановић, начелник општине Рудо.

Уз војничку будилицу и Марш на Дрину,Тамо далеко овај Народни сабор уз цвијеће,паљење свијећа и полагање вијенаца показао је да Срби нису и никада неће заборавити своје хероје који су своју крв и кости узидали у темеље Српске отадзбине.

Овај Сабор сјећања,пијетета и сарадње је и овог августа 2023 године показао да Српски народ чува од заборава за вијечност Српског рода своје хероје.

Вјечна им Слава и Хвала.

cigla (4)