Радна акција – бетонирање путног правца: Равни-Мршевићи-Станковићи у селу Миоче

put

Мјештани ова два засеока, већ годинама на овај начин граде овај путни правац којим долазе до својих кућа.До сада су у вишегодишњим оваквим акцијама урадили више од 800 метара  бетонског пута а послије изградње ове етапе од 50 метара остаће им још 200 метара да би бетонски пут стигао до сваког домаћинства.На овом путном правцу нема ниједно оштећење иако је прва етапа рађена 2009.године, што доказује квалитет радова с обзиром да овим путним правцем свакодневно саобраћају путничка и теретна возила.

Општина Рудо  је из средстава превдиђених Планом капиталних инвестиција обезбиједила потребан материјал за бетонирање пута а мјештани својим радом, машинама и алатом исти изграђују три пута мањим средствима у односу на цијену асфалта.

Нека овај примјер из засеока Станковићи-Мршевићи буде примјер и осталим грађанима како се удруженим радом, трудом и залагањем треба односити према свом домаћинству, селу и широј друштвеној заједници.