Извршена санација мостова у Мрсову и Стргачини

most

Извршена је санација мостова на ријеци Лим и ријеци Радојни у Мјесним заједницама Мрсово и Стргачина, који су оштећени усљед јануарских поплава које су задесиле општину Рудо.

Финансијска средства са санацију моста у Мрсову обезбијеђена су из буџета општине Рудо као и помоћи од стране Владе Републике Српске у износу од 50.000 КМ.

Средства за санацију моста на ријеци Радојни обезбјеђена су из буџета општине Рудо као и Министарстарства за рад, социјалну политику и расељене особе Федерације БиХ које је одобрило средства у износу од 10.000 КМ, а реализација овог пројекта помоћи извршена је захваљујући залагњу подпредсједника Републике Српске Ћамила Дураковића.

imageedit_1_9870315904

Укупна вриједност пројеката санације мостова износила је преко 130. 000 КМ.

Санација мостова од великог је значаја за становништво Мјесних заједница Мрсово и Стргачина јер је успостављена поновна саобраћајна комуникација становништва ових мјесних заједница са центром општине Рудо и сусједним општинама.