Видаковићеви дани културе 2023

ПЕТАК  24.11.

17.30 ч-  Полагање цвијећа                                                                                (спомен биста Милоша Видаковића)

18.00  ч-Изложба слика сликара Радмила Марића из Фоче                                       (Галерија Дома културе)

19.00 ч-Свечана академија

учесници:
књижевник Верољуб Вукашиновић
глумац Жарко Степанов
Вокалнo – инструментални састав “ИСОН“
инструменталисти Лука Новосел и Драшко Спасојевић                  (Велика сала Дома Културе)

СУБОТА 25.11.

17.00 ч –   Промоције књига:

–   “ Загледана у стијену” Нeде Гудељ из Требиња
– “Убери ми звезде” Бранкице Божовић из Прибоја                          (Мала сала Дома културе)

18.30 ч- Пјесничко вече, учесници:
Аћим Тодоровић, Раде Лаловић, Владимир Пантовић, Милана Ступић,
Мирко Иконић, Драган Папоњак, Радомир Рашо Јагодић                    (Мала сала Дома културе)

19.30 ч – Проглашење побједника међународног пјесничког конкурса
„Милош Видаковић 2023“ и додјела награда по конкурсу                    (Мала сала Дома културе)

20.00 ч – Позоришна представа “Бити човек – патријарх Павле међу људима и нељудима”
Српског позоришта из Мађарске, играју Александар Дунић и Милан Малбаша

(Велика сала Дома културе)

НЕДЈЕЉА 26.11.

17.00 ч – Позоришна представа Драмске секције “Просвјета” Рудо                (Велика сала Дома културе)

19.00 ч – Вече фолклора
учесници:
КУД  “Мокра Гора” Зубин Поток
КУД „Дома културе Нова Варош“ Нова Варош
КУД „Просвјета“ Рудo                                                                                        (велика сала Дома културе)

ОРГАНИЗАТОРИ:

ОПШТИНА РУДО