Рудо: Усвојен буџет за 2024. годину од 6.191.450 КМ

Одборници Скупштине општине Рудо су на јучерашњој 27. редовној сједници усвојили буџет за 2024. годину у износу од 6. 191. 450 конвертибилних марака.

Такође, на сједници је усвојена одлука о подстицајима за запошљавање у наредној години у производним занатским и услужним дјелатностима. Укупна подстицајна средства за све видове субвенција за 2024. годину износе 300.000 КМ.

Одборници су донијели одлуку и о условима, критеријумима и поступка остваривања права родитеља на новчану помоћ за новорођену дјецу, а све у сврху стимулисања наталитета на подручју општине Рудо. Новчана помоћ остварује се у виду једнократне новчане помоћи у сљедећим износима:

• За прво новорођено дијете 400,00 КМ
  • За друго новорођено дијете 500,00 КМ
  • За треће новорођено дијете 800,00 КМ
  • За четврто и свако наредно новорођено дијете 1000,00 КМ.

На 27. сједници донијета је Одлука и о додјели субвенција привредним субјектима који обављају јавни линијски превоз – превозницима који на основу регистрованих редова вожње обављају јавни превоз на подручју општине Рудо и на релацији Рудо – Фоча и назад.

Одборници Скупштине општине Рудо на 27. редовној сједници расправљали су о 15 тачака дневног реда.