Тринаести Видаковићеви дани у Рудом

vidakovicevi dani

Изложбом ликовне галерије „Пале“, коју је отворио Радомир Јагодић – Рашо, отворени су овогодишњи традиционални 13. Видаковићеви дани културе у Рудом. Из богатог фундуса галерије „Пале“ представљено је 25 слика а у име галерије говорио је сликар Бранислав Ковачевић са Пала, истакавши да култура најбоље повезује људе.

На свечаној академији, посвећеној књижевнику Милошу Видаковићу (1891 – 1915), позната српска глумица Рада Ђуричин, говорила је дијелове из монодраме „Десанка“, од Десанке Максимовић и дијелове представе по тексту Моме Капора. Познати књижевник Добрица Ерић, говорио је стихове из своје нове књиге „Бројанице из Грачанице“ – повесница части и бешчашћа, као и друге своје најдраже пјесме.

Музички дио академије, увеличали су хор „Св. кнез Лазар“ из Прибоја и Етно – група из Рудог.

На књижевном конкурсу најбољих љубавних пјесама, посвећеном Милошу Видаковићу, жири у саставу: магистар Данка Митровић, професор Драган Папоњак и књижевник Радомир Јагодић – Рашо, побједником је прогласио Анастасију Коцић из Ниша, друга је Тамара Илић из Рудог а треће мјесто освојила је Ивана Пешић из Смедерева.

Организатори манифестације су: локална управа општине Рудо, ЦКПД „Просвјета“ Рудо и ЦКПД „Просвјета“ РС – ОО Рудо.

vidakovicevi dani 01