Први „Сабор дјечијег фолклора„ пред препуном салом

sabor

Јуче је, пред препуном салом Дома културе „Просвјета“ Рудо, одржан први „Сабор дјечијег фолклора„ у Рудом.

На сабору су се представили најмлађи фолклорци КУД-а „Просвјета“ – фолклорна секција Бијело Брдо, фолклорна сеција Миоче, фолклорна секција Основне школе Рудо, фолклорна секција Основне школе „Бошко Буха“ Штрпци, вокална солисткиња Наталија Видаковић и етно група Основне школе Рудо.

natalija vidovic

По ријечима Илије Лучића, директора ЦКПД „Просвјета“ Рудо, овај сабор презентује на прави начин фолклорно изражавање најмлађих, његовање изворног народног стваралаштва као и израз љубави дјеце за заштиту културно – историјског наслеђа нашег народа.

Организатори Сабора су ЦКПД „Просвјета“ Рудо, Основна школа Рудо и Основна школа „Бошко Буха“ Штрпци.

Жеља организатора је да ова манифестација постане традиционална, јер је фолклор већ одавно заступљен у свим мјесним заједницама општине Рудо.

sabor01