Локална волонтерска политика

volonteri

Дана, 15. 12. 2014. године у малој сали Дома културе одржан је консултативни састанак са институцијама и организацијама, које кроз свој рад окупљају волонтере и организују волонтерске акције на простору општине Рудо.

Током састанка Југослав Јевђевић, представник Омладинског комуникативног центра из Бањалуке, присутне је упознао са пројектом „Волонтерском легислативом до развоја локалних заједница“, а потом и са регулативом Републике Српске у области волонтирања. Кроз овај пројекат покренута је иницијатива у 30 општина (међу којима је и општина Рудо) и градова Републике Српске да израде своје локалне волонтерске политике и да изграде сопствене капацитете за спровођење ових докумената на терену.

Пројекат заједнички реализују Министарство породице, омладине и спорта у Влади Републике Српске, Омладински комуникативни центар из Бањалуке и Омладински савјет Републике Српске, а кроз финансијску подршку Европске уније, Владе Републике Српске и Америчке амбасаде у Босни и Херцеговини.

На састанку је представљен приједлог локалне волонтерске политике општине Рудо.

volonteri1