Празник дјечије пјесме и фолклора у Рудом

deciji_festival

У Рудом је у организацији хотела Комсар Рудо и ЦКПД „Просвјета“ Рудо у великој сали Дома културе „Просвјета“ Рудо одржан концерт дјечијег хора „Врапчићи“ из Бања Луке и фолклорних дјечијих секција из Рудог.

Пред препуном салом Дома културе најпознатији дјечији хор из Републике Српске извео је, уз плесну кореографију, своје најпознатије музичке нумере и највеће хитове.

festival

У фолклорном дијелу вечери учествовале су дјечије фолклроне секције ЦКПД „Просвјета“ из Миоча, Штрбаца, Бијелог Брда и Фолклорна секција ОШ Рудо.

Публика је уживала у наступу који је објединио традијицију и модерно. Посебно су уживали најмлађи гледаоци који су на крају наступа изашли на бину да заједно са гостима затворе незабораван концерт.

Гости и учесници вечери на крају су се захвалили домаћинима на топлом дочеку а потом и уручили захвалнице начелнику општине Рудо, Рату Рајаку и директору хотела Комсар Рудо, Александру Алексићу који су омогућили овај концерт.

deciji_festival1