Асфалтиран локални пут Стргачина-Чавдари

Stgacina_put (2)

Завршени су радови на асфалтирању локалног пута Стргачина – Чавдари, укупне дужине 850 м. Извођач радова је предузеће АД “Романијапутеви“ Соколац. Вриједност радова је 65.231,29 КМ.

Према ријечима предсједника Савјета МЗ Стргачина, Муја Клачара,  значајна средства  за асфалтирање пута Стргачина – Чавдари и пута према Доњој Стрмици  обезбједили су грађани сопственим учешћем и општине из Федерације, а  један  дио  је суфинансирала општина Рудо, кроз програм капиталних инвестиција. Асфалтирањем ових путева олакшан је  саобраћај за око 50 повратничких домаћинстава.

Средства за асфалтирање укупне дужине  локалних путева у МЗ Стргачина у износу од 57.220, 00 КМ обезбјеђена су од стране Општине Ново Сарајево, Општине Центар и учешћа групе грађана а Општина Рудо је учествовала са 30.656,80 КМ.Stgacina_put (1)