Коло српских сестара обиљежило крсну славу Епархије дабробосанске

Коло српских сестара Рудо је у уторак 4. јула, било домаћин епархијске славе свете Анастасије, заштитнице и покровитељке, мајке светог Саве. Након ломљења славског колача у Храму светих апостола Петра и Павла у Рудом свештеник Василије Цвјетковић честитао је чланицама крсну славу и захвалио се на њиховом досадашњем труду и залагању.

358385265_1011779139845485_8680127193316267461_n

Чланица Кола српских сестара Рудо Лепосава Брадоњић рекла је да многи нису свјесни колики је значај Удружења Кола српских сестара.

“Обавеза и рад Кола српских сестара заснива се на добрим дјелима, јер како рече Господ Исус Христос чините добро, немојте да вам се досади и не тражите хвалу, јер ко доби хвалу примио је плату”, изјавила је Лепосава.

Предсједница Кола српских сестара „Св. великомученица Текла“ из Пала рекла је да су успјели након тридесет година од рата да сачувају рад овог удружења упркос бројним изазовима. Нешковићка је додала да се Коло српских сестара током протеклог рата организовало управо због тога што је свака жена имала некога ближњег у Војсци Републике Српске.

358349936_985681449283902_8358975668160875419_n

„Имала сам срећу да се мој син жив и здрав вратио из рата, али су многе мајке остале без својих синова. Осјећам дуг према Богу и према породицама погинулих и управо ми је ово највећи мотив да учествујем у раду Кола српских сестара како би помогла и утјешила оне породице који су изгубиле своје најмилије“, истакла је Нешковићка.

Обиљежавању крсне славе присуствовали су начелник општине Рудо Драгољуб Богдановић, предсједник Скупштине општине Добрисав Милинковић и чланице Кола српских сестара епархије дабробосанске.

Рад Кола српских сестара се темељи на добротворним и хуманитарним активностима које укључују прикупљање новчане помоћи, хране и намирница за оне којима је потребна, односно угроженим породицама, самохраним мајкама, појединцима и болесним лицима.

У сарадњи са Црквеним општинама, чланице кола несебично подржавају радошћу испуњење догађаје, поклањајући дарове приликом прослављања великих православних празника Божића и Васкрса.

Коло Српских сестара Рудо обиљежиће ове године 30 година свог постојања на празник Покрова Пресвете Богородице 14. октобра.