Одржана 23 редовна сједница Скупштине општине Рудо

Јуче је у Рудом одржана двадесет трећа редовна сједница Скупштине општине Рудо на којој је усвојено више одлука из надлежности скупштине од којих се посебно могу издвојити: Одлука о набавци уџбеника, Одлука о организовању дјечијег  вртића при ЈУ Центар за социјални рад Рудо и Одлука о одређивању награда младима.

Такође Скупштина је утврдила да је од општег интереса за општину Рудо изградња путева Рудо-Кула лијевом обалом Лима и Штрпци-Јабланица и дала позитивна мишљења за покретање поступка пред Владом Републике Српске за утврђивање општег интереса као предуслова за решавање имовинско-правних односа.

Поред тога Скупштина је донијела неколико одлука о располагању имовином општине, одобрена су средства за реализацију пројекта за  економску подршку рањивим групама на тржишту рада за 2023.годину, утврђен је план мрежа здравствених установа на подручју општине Рудо и извршена су одређена разрјешења и именовања из надлежности Скупштине.