Почео попис становништва

Јуче је ,тачно  у 9,00  часова ,у складу са процедуром прописаном Законом о попису становништва , домаћинстава и станова у Босни и Херцеговини (Сл.гл.БиХ бр. 10/12 и 18/13), почео попис становништва  на подручју општине Рудо.Попис ће обавити 69 пописивача , уз стучну помоћ 9 инструктора  и  чланова општинске пописне комисије . Први дан пописа , на терен су заједно изашли и пописивачи и инструктори а извршена је и контрола од стране државних инструктора.Превоз пописивачима обебјеђује локална власт , а за мјеста удаљена преко 10 КМ , пописивачи могу користити , наравно уз путни налог , и сопствено возило. Пописивачи су дужни ,по завршетку пописа  за тај дан , послати извјештаје Агенцији за статистику БиХ.Према рјечима Зорана Топаловића, предсједника општинске пописне комисије , становништво углавном добро сарађује.Истиче и да су казне за одбијање приступа пописивачима од 100,00  до 10 000 КМ.

Попис ће се обављати  , сваког дана у времену  од 9,00 -21,00 час, у периоду од 1-15.октобра.