И ове године у Кумбору..

У организацији Јавног фонда дјечије заштите Републике Српске и ЈУ „Центар за социјални рад Рудо“ а у оквиру пројекта „Социјализација дјеце Републике Српске 2014. године“, дјеца из Рудог боравиће и ове године у Кумбору. Циљ овог пројекта је да се дјеца из породица са неповољним социјалним статусом што више друже и бораве у природи. Од 2002. године када је започела реализације пројекта, кроз њега је прошла 21 000 дјеце у Републици Српској, од тога из општине Рудо 168 дјеце и 22 одраслих.

На море ће, сутра – 22. 07. 2014. године, отпутовати двадесеторо дјеце, два васпитача и 1 родитељ. Ради се о дјеци из породица корисника права из социјалне и дјечије заштите, дјеци са посебним потребама, дјеци демобилисаних бораца и РВИ од прве до четврте категорије и неколико дјеце из породица са четворо и више дјеце. Имајући у виду да се ради о породицама слабијег имовног стања, локална власт општине је и ове године финансијски помогла овај пројекат.

kumbor11