Библиотекари регије Фоча у Рудом

Bibliotekari

У Народној библиотеци Рудо, одржан је састанак Српске централне библиотеке „Просвјета“ Фоча на коме су учествовали библиотекари из Фоче, Чајнича, Источног Горажда, Рудог, Вишеграда и Калиновика, те је одржан састанак директора Народних библиотека матичног подручја Фоча.

На састанку је разматран рад матичних служби, као и потребе, проблематика и реализација програмских активности и нови нацрт Закона о библиотечко-информационој дјелатности.

По ријечима директора Српске централне библиотеке „Просвјета“ Фоча Славице Дивјак – Обреновић библиотекари су одлучно против плана финансирања библиотека РС из општинских буџета, прије свега јер је РС и оснивач библиотека. Бибилиотеке Српске су иначе у тешкој материјалној ситуацији и мислимо да није у реду да се у тренутку када држава још увијек није успјела да санира ни прошлогодишње штете од поплава, рад библиотека  пребацујуе на скромне општинске буџете.

Direktorica biblioteka