Одржана радионица о Закону о измјенама и допунама Закона о пребивалишту и боравишту држављана БиХ

prebivaliste

У оквиру пројекта „Интегракција и локални развој заједница 3 општине Горњо-дринске регије 2014 – 2017“ који се реализује од стране УЖ „Мост“ из Вишеграда а уз подршку Швајцарског  Каритаса одржана је радионица на тему: „Фиктивна пријава мјеста боравка грађана БиХ“.

По ријечима правнице Јадранке Леовац из Удружења „Мост“ Вишеград у оквиру радионице представљен је нови Закон о измјенама и допунама Закона о пребивалишту и боравишту држављана БиХ.

Нови Закон је усклађен са захтјевима у вези са визном либерализацијом и са кључним безбједоносним законима Европске уније.

Новина коју овај Закон уводи јесте то да је приликом пријаве пребивалишта према одредбама члана 8. поменутог закона, потребно приликом пријаве пребивалишта прибавити и уз захтјев приложити доказ да постоји ваљан основ за пријаву пребивалишта на адреси.

prebivaliste1