Потписани уговори о суфинансирању пројекта у области културе

У Сарајеву је почетком децембра потписан уговор између Министарства цивилних послова БиХ и ЈУЦКПД „Просвјета“ из Рудог за суфинансирање пројекта „Културно-историјско наслијеђе као туристички потенцијал Рудог“.

Средства у износу од 13. 000 КМ су додјељена по конкурсу „Суфинансирање пројеката институција културе у Босни и Херцеговини“ за 2015. годину.

Пројекат „Културно историјско наслијеђе као туристички потенцијал Рудог“ ће допринијети развоју културног туризма на простору општине Рудо. Кроз пројекат ће се развити културно-историјски садржаји о личностима и догађајима који су важни за Рудо и БиХ. У оквиру пројекта биће реализовано неколико повезаних активности којима ће се прво створити предуслови за развој наведених садржаја, односно повећати технички и људских капацитета ЦКПД „Просјете“ Рудо, која је носилац свих културних дешавања на простору општине Рудо.