Одржана сједница Црвеног крста Рудо

У малој сали Дома културе „Просвјета“ Рудо у петак 25.03.2016. године одржана је III редовна сједница Општинске организације ЦК Рудо.

На сједници су усвојени: Извјештај о раду и финансијском пословању за 2015. годину и План рада за 2016. годину, Програм социјалне и хуманитарне помоћи рада са старима, Прва помоћ, Међународна сарадња као и Програм упознавања опасности од мина и припрема и одговор на катастрофе.

По изјави предсједника ООЦК Рудо др Крсте Станишића, Црвени крст Рудо интензивираће рад на превентиви са младима у борби против дроге и аклохола, те промовисати учешће још већег броја младих добровољних давалаца крви.

Црвени крст општине Рудо захваљује се господину Жану Бурману из Француске који је својим личним активностима прикупио средства и донирао санитетско возило које је у служби Дома здравља „Др Стојана и Љубица“ Рудо.