Одржана 3. редовна Скупштина задругара ПЗ „Увац-Рудо“

У недељу 21. августа одржана је трећа редовна Скупштина задругара Пољопривредне задруге „Увац-Рудо“ п.о.

На скупштини је разматран и усвојен финансијски извјештај о пословању ПЗ „Увац-Рудо“ п.о. за 2015. годину и извјештај о раду за протекли период, са посебним освртом на откуп малине и остварени резултат за ову годину.

У даљем току рада скупштине, презентован је план рада ПЗ „Увац-Рудо“ п.о. за наредни период који је усвојен већином гласова.

Поред извјештаја и плана рада на дневном реду скупштине се нашао приједлог Одлуке којом се регулише откуп малине у наредној сезони, а којом се ускраћује могућност члановима Управног одбора задруге и њиховим члановима породица, да убудуће врше откуп малине за Пољопривредну задругу „Увац -Рудо“, као и за друге хладњачаре. Наведена Одлука усвојена је већином гласова.

Такође, је промјењен је састав управног одбора ПЗ „Увац-Рудо“ п.о., те је умјесто Симић Света, који је поднио оставку на чланство у Управном одбору, изабран Симић Славко.

Након завршетка радног дијела редовне сједнице, задругари су  свечаним ручком прославили још једну успјешну сезону малине.