Нова опрема за 4 спортска терена у мјесним заједницама

Како би побољшали квалитет коришћења слободног времена, посебно младих у  мјесним заједницама,  општина Рудо je у сарадњи са  ЈУ за туризам и спорт Рудо и мјесним заједницама, кроз пројекат „Санација спортских терена у мјесним заједницама општине Рудо“  извршила замјену дотрајале спортске опреме на спортско-школским теренима у мјесним заједницама: Рудо, Штрпци, Бијело Брдо (Будимлија) и Увац.

kosnovi kos

Кроз овај пројекат извршена је замјена старих дотрајалих кошаркашких табли и извршена уградња нових, набављени су голови за мали фудбал за Бијело Брдо (Будимлију) и извршена поставка стубова  за одбојку на отвореном у Штрпцима и Рудом. Поред бољих услова за реализацију спортских активности, овим пројектом је осигурана и већа безбједност дјеце и младих приликом коришћења опреме.

kos1

Пројекат директно доприноси развоју спорта, спортских активности и спортске  инфраструктуре у Општини Рудо.

Пројекат је суфинансиран од стране Министарства за породицу омладину и спорт Републике Српске кроз конкурс „Санација спортских терена“ и Општине Рудо.