Руђански сабор

sajamm

УЖ „Ева“ Рудо прошле седмице организовала је Руђански сабор на којем су становници из Руђанске општине  на тргу продавали своје производе које припремају у домаћој радиности. Сврха овог догађаја била је да се промовише домаћа радиност овог краја. Према ријечима чланица удружења,  догађај је премашио очекивања судећи према оствареној продаји и имајући у виду куповну моћ становника ове општине. Са овим догађајем удружење је хтјело да скрене пажњу домаћем становништву да је битно да се купује домаће и да се помогне домаћим произвођачима.

saj

Сабор је између осталог имао сврху да се домаћем становништву скрене пажња и подигне свијест о потреби куповине домаћих производа како би се помогли домаћи произвођачи.

Поред продајно изложбеног дијела, излагачи и посјетиоци су имали прилике уживати у фолклору, а сабор су подржали и спонзорисали:  општина Рудо, дом културе, ЈУ за туризам и спорт Рудо, ТВ Рудо, Фризерски салони „грација“и „лепота“, ауто перионицама „тип-топ“ и“ браћа Јаковљевић“ као и суграђанима који су нам изнајмили велике кишобране.

sajam