Сребро за ракију из Рудог

На овогодишњем Четвртом међународном фестивалу природе и традиције „Жестивал“, који је одржан од 31.08 до 01.09. у Ужицу такмичили су се и произвођачи из Рудог.

„Жестивал“ је меđународни фестивал природе и традиције који се одржава у Ужицу. Овај фестивал промовише најквалитетније, аутентичне производе јединственог укуса и врхунског квалитета са подручија Западне Србије и земаља из региона, који се производе по традиционалним рецептурама, од којих су неки освојили захтјевна европска тржишта, а неки су на путу да то учине.

Женска иницијатива  ЦОД Луна из Рудог позвана је да учествује на сајму као излагач и да у такмичарском дјелу делегира два произвођача ракије у двије категорије дестилерија и пољопривредних газдинстава.

Испред општине Рудо такмичили су се Митра Кепић и Илија Арсић. Они су у категорији Пољопривредних газдинстава освојили  сребрне медаље у надметању у конкуренцији од 35 газдинстава из региона и 85 представника дестилерија.

zestica