Подршка локалној заједници током пандемије Ковид -19

Удружење жена „Ева“ Рудо јуче је организовала поделу пакета заштитних средстава против ЦОВИДа 19 у склопу пројекта „Подршка локалној заједници током пандемије Ковид -19 “ који је подржан/суфинансиран у оквиру Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану – РеЛОаД, који финансира Европска унија (ЕУ), а имплементира Развојни програм Уједињених нација (УНДП) уз суфинансирање општине Рудо.

eva1 (2)

Укупно 15 комплета који се састоје од по једног безконтактнога топломера, један дозер за дезинфекцију, паковање рукавица од 100ком и течност за дезинфекцију руку запремине 5литара додјељено је Општини Рудо, ДЗ “др Стојана и Љубица“, ЦКПД „ПРОСВЈЕТА“, Народној библиотеци “Манојло Илић“, ЈУ за туризам и спорт Рудо, СШЦ „Рудо“, ОШ „Рудо“ Рудо и ОШ „Бошко Буха“ Штрпци са подручним школама.

Поред ових комплета, три главне школе у Рудом добиле су и по 4 памучне заштитне маске за лице за све ученике  и по 2 комада памучних маски за запослене у школама.

Све маске су скројене и сашивене у радиоици овог Удружења од стране 5 чланица удружења.

eva1